شمع

فلسفه شمع

فلسفه شمع

چه رازی در روشن کردن شمع نهفته است؟

تا به حال به فلسفه روشن کردن شمع فکر کرده اید؟ این که چرا شمع ها در ناب ترین و خاص ترین لحظات ما حضور دارند؟ از لحظات معنوی دعا در اماکن مقدس گرفته تا لحظه ی فوت کردن آن بر روی کیک تولد و آرزوئی با چشمان بسته بعد از خاموش شدن شمع! و یا حتی به عنوان عنصری آرامش بخش در فضای خانه!

چه رازی در روشن کردن شمع نهفته است

شمع ها نمادی از  نور خورشید ، روشنایی معنوی ، نیکی و شادی هستند. پس بی شک رازی نهفته در پس روشن کردن این شمع هاست. پس با ما همراه باشید و بشنوید از این راز شگفت آور!

رابطه شمع ها و عناصر چهارگانه

رابطه شمع ها و عناصر چهارگانه

همانطور که می دانید این جهان شگفت انگیز ساخته شده از چهار عنصر اصلی آب، باد، خاک و آتش است. عناصری که هریک تأثیری شگرف بر این عالم هستی دارند. اما آنچه شمع ها، این شعله ی سوزان را به عناصر چهارگانه پیوند می دهد چیزی نیست جز عنصر آتش! عنصری قابل ستایش که نورش روشنی بخش راه ما و حرارتش گرمابخش روح و روان ماست. و شمع ها به عنوان نمادی از این عنصر گرمابخش، در حقیقت هدیه دهنده خواص این عنصر به عالم مادی و انسان ها هستند.

از همین روست که شمع ها به عنوان نماد آتش، این عنصر مقدس و پاک، در بسیاری از آیین مذهبی در ادیان و ومذاهب گوناگون در کنار ما هستند. و حتی بسیاری از گذشتگان بر این باورند که شمع ها دفع کننده ارواح شیاطین هستند!

اما راز قرار دادن شمع ها بر روی کیک و فوت کردن هر شمع به عنوان نماد یکسال از عمری که گذشته چیست؟ توصیه میکنیم داستان زیبای شمع ها و کیک تولد را از دست ندهید!

همراه ناچو باشید با فلسفه روشن کردن شمع ها بر روی کیک!

فلسفه روشن کردن شمع تولد

فلسفه روشن کردن شمع تولد!

احتمالاً هر سال با فوت کردن شمع های روی کیک تولدتان حداقل برای لحظه ای این سؤال ذهن شما را مشغول کرده. که راز فوت کردن این شمع ها چیست؟ آیا داستانی پشت آن نهفته یا صرفاً کاری از روی عادت است؟

خوب ما به شما می گوئیم شمع و کیک تولد داستانی به قدمت تاریخ دارد و فلسفه آن را باید در یونان باستان جستجوکنید!

در یونان باستان شمع ها را به عنوان هدیه ای به خداوند شعله ور کرده و می سوزاندند. گذاشتن شمع بر روی کیک، شیوه ای بود برای ادای احترام یونانیان به آرتمیس، الهه ماه. آنها کیک هایی به شکل گرد پخته و شمع را به عنوان نمادی از روشنایی مهتاب بر روی آن قرار میدادند. بعدها رومیان نیز به تقلید از آنان، روشن کردن شمع بر روی کیک را تبدیل به سنتی برای ولادت انسان ها کردند و این برای آن ها نمادی بود از نور زندگی.

برخی از تاریخدانان نیز بر این باورند، که بنا بر عقیده گذشتگان دود حاصل از شمع، آرزو ها و دعاهای انسان را به خدایان آسمانی می رساند. و به همین دلیل است که قبل از فوت کردن شمع با چشمانی بسته آرزو می کنیم!

شاید برای شما هم جالب باشد بدانید بسیاری بر این اعتقادند که تمام شمع های تولد را با یک نفس باید خاموش کنید، اگرنه به آرزوی خود نخواهید رسید!

شمع ها و نقش آن در فنگشویی

شمع ها و نقش آن در فنگشویی

فنگشویی متعادل کننده پنج عنصر آب، باد، آتش، خاک و چوب است. از نگاه فنگشویی ایجاد تعادل میان این عناصر می تواند جاری کننده انرژی مثبت در فضای اطراف ما باشد. اما آنچه که در اینجا مهم است، جایگاه ویژه شمع ها در فنگشویی و ایجاد این تعادل است. در واقع شمع ها فعال کننده عنصر آتش، به عنوان یک انرژی تصفیه کننده و نیرویی درمانگر در محیط اطراف ما هستند.

 اما آنچه که باید به آن توجه کنید کیفیت شمع و موادیست که شمع ها از آن ساخته شده است. قرار دادن شمع هایی با کیفیت بالا می تواند تا حد زیادی به تغییر انرژی فضای پیرامون ما کمک کند!

برای آشنایی با نقش شمع در علم فنگشویی و خواص درمانی آن، مطالب آینده ناچو را از دست ندهید

شما می توانید از فروشگاه ناچو خرید شمع داشته باشید ( شمع معطر و شمع شناور ) موجود است

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *