جوراب ست؛ شیک ترین استایل را برای خودت بساز 😎

جوراب ست زنانه

جوراب ست به جورابی گفته می‌ شود که هر دو لنگه آن طرح و رنگ یکسانی داشته باشند 🧦 جوراب‌ ست در انواع ساق بلند، ساق کوتاه، کالج و… وجود دارند که هر کدام جنس، طرح‌ و رنگ‌ مختلفی دارند و جلوه متفاوتی به استایل شما می‌ دهند. ممکن است بگویید جوراب که بیشتر مواقع در کفش است و دیده نمی‌ شود، اما بعضی افراد جوراب را به قدری در تیپ خود تاثیرگذار می‌ دانند که زمان زیادی را در فروشگاه صرف بررسی جوراب‌ ها می‌ کنند تا بهترین انتخاب را داشته باشند. جوراب‌ ست را می‌ توانید برای استایل‌ های مختلف استفاده کنید. فقط باید بدانید که چگونه یک جفت جوراب را با لباس‌ هایتان ست کنید.

در این نوشته نکات مربوط به جوراب‌ ست، انواع رنگ و طرح آن، نحوه ست کردن آن‌ ها با لباس و تاثیر هر کدام بر استایل زنانه و مردانه را بررسی می‌ کنیم.

جوراب نماد چیست؟

اول از هر چیز بگذارید ببینیم که جوراب نماد چیست. پوشیدن جوراب از ایام قدیم 🏺 وجود داشته و از آن موقع تاکنون این سنت از بین نرفته است. بلکه تولیدکنندگان، سعی کرده‌‌اند جوراب‌ های مختلف با طرح‌ های جدید و رنگ‌ های جذاب تولید کنند که هر کسی را ترغیب به خرید آن‌ ها می‌ کند. سالیان پیش جوراب‌ ها اشکال متفاوتی با جوراب‌ های امروزی داشتند اما شکل کلی آن‌ ها تغییری نکرده است. تفاوت جوراب‌ های امروزی در بافت و مدل آن‌ ها است.

جوراب‌ ها ممکن است نماد خاصی داشته باشند و به منظور خاصی طراحی شوند. مثلا جوراب‌ هایی که طرح پرچم یک کشور 🏳️‍🌈 یا جوراب‌ های رنگین کمانی 🌈 و حتی جوراب‌ های عروسکی می‌ توانند معانی مختلفی داشته باشند. بعضی از مدل‌ های جوراب ست لباس برای مراسم‌ های مختلف طراحی و تولید می‌ شوند.

از جمله این جوراب ها می توان جوراب‌های هالووین، کریسمس، شب یلدا و… را نام برد که امروزه محبوبیت زیادی بین افراد دارند. البته خیلی‌ ها ممکن است جوراب را فقط به‌ دلیل این‌ که از رنگ یا مدل آن خوششان آمده بخرند و توجهی به معنی آن نکنند.

جوراب ست

چرا تمایل به پوشیدن جوراب داریم؟

احتمالا تاکنون جوراب‌ های مختلفی پوشیده‌ اید اما گاهی اوقات فقط از روی عادت آن‌ ها را پوشیده‌ اید. اما علت اصلی پوشیدن جوراب چیست؟

  • جوراب به تکمیل شدن ظاهر شما کمک می‌ کند. حتی در مواقعی اگر جوراب نپوشید استایلتان کامل نشده است و احساس می‌ کنید چیزی در تیپتان کم است ❌
  • در مواقعی که کفش می‌ پوشید، جوراب باعث می‌ شود پایتان در کفش فیت باشد و در آن تکان نخورد تا مبادا اذیت شوید. همچنین احتمالا تجربه داشته‌ اید که بعضی وقت‌ ها می‌ خواهید کفشی را بپوشید اما کمی برای پایتان کوچک است. ولی زمانی‌ که جوراب می‌ پوشید پای شما به راحتی داخل کفش می‌ رود.
  • بعضی وقت‌ ها هم جوراب را برای گرم نگه داشتن پا می‌ پوشیم. بعضی جوراب‌ ها بافتنی یا پشمی هستند و باعث گرم نگه داشتن پا می‌ شوند 🌡️
  • همچنین جوراب، پاهای شما را در مقابل آلودگی و قارچ در هنگام ورزش محافظت می‌ کند.

در مقاله توصیه ما در خرید جوراب می توانید اطلاعات بیشتری در مورد خرید یک جوراب مناسب به دست بیاورید.

جوراب ست زنانه

جوراب‌ ست زنانه در انواع رنگ، طرح، جنس و مدل وجود دارند تابا هر سلیقه‌ ای بتوان از آن‌ ها استفاده کرد. طرح‌ های ساده و یا طرح‌ هایی مانند عروسکی، اشکال میوه‌ ها، حیوانات، مناسبت‌ ها، اشکال هندسی، پرچم کشورها و… که هر کدام استایل مربوط به خود را دارند. همچنین ساق بلند یا ساق کوتاه بودن جوراب هم تاثیر بسیاری بر استایل شما می‌ گذارد 😇

به‌ عنوان مثال، جوراب‌ ست لباس ساق بلند را می‌ توانید با چکمه یا زمانی‌ که دامن پوشیده‌ اید، بپوشید. با این کار جذابیت تیپتان را هم بیشتر می‌ کنید. همچنین زمانی‌ که می‌ خواهید کفش کالج یا کفش‌ های پاشنه بلندی بپوشید که قسمت رویی آن‌ ها باز است، بهتر است از جوراب‌ های کالج استفاده کنید.

این جوراب‌ ها تقریبا مخفی هستند و ظاهر پای شما در کفش به گونه‌ ای است که انگار جوراب نپوشیده‌ اید. البته با کفش‌ های مجلسی و پاشنه بلند، جوراب شلواری رنگی یا شیشه‌ ای هم می‌ توانید بپوشید تا استایل ظریف‌ تر و دخترانه‌ ای داشته باشید.

جوراب ست زنانه

جوراب ست مردانه

جوراب‌ های ست مردانه معمولا با طرح‌ های ساده تولید می‌ شوند. اما مردانی که استایل‌ های خاص را بپسندند می‌ توانند از ست جوراب طرح دار مردانه استفاده کنند. این جورا ب‌ها معمولا با طرح‌ های هندسی، طرح ماشین یا تیم فوتبال و… طراحی و تولید می‌ شوند. معمولا ست جوراب طرح دار مردانه با لباس‌ های اسپرت و خاص پوشیده می‌ شود و جذابیت مخصوص به خود را دارد 😉

همچنین ست جوراب با کت و شلوار یکی از موارد مهمی است که هر مردی باید به آن توجه کند. در بعضی مواقع اگر ست جوراب با کت و شلوار هماهنگی نداشته باشد، استایل شما فرم بدی پیدا می‌ کند. به‌ طور مثال اگر کت و شلوار شما آبی نفتی یا سرمه‌ ای است و قرار است یک کفش قهوه‌ ای بپوشید، نیازی نیست که جورابتان حتما رنگ کفشتان باشد. بلکه انتخاب جوراب هم رنگ با کت و شلوارتان می‌ تواند جذابیت تیپ شما را چند برابر کند و جلوه کفشتان را هم بیشتر کند.

جوراب‌ زنانه را با چه رنگی ست کنم؟

اگر از آن دسته افرادی هستید که به رنگ جوراب ست و طرح آن در استایلتان توجه می‌ کنید باید اصول ست جوراب و کفش را بدانید و جوراب‌ هایی ست با لباس انتخاب کنید. بهتر است بسته به نوع لباستان جوراب انتخاب کنید. مثلا شاید پوشیدن جوراب عروسکی با لباس رسمی زیاد جالب نشود.

معمولا زمانی‌ که استایل راحت و اسپرتی دارید، می‌ توانید از جوراب‌ های طرح‌ دار و رنگی رنگی استفاده کنید 😍 این جوراب‌ ها، تیپ شما را اسپرت‌ تر نشان می‌ دهند. در بیشتر مواقع می‌ توانید جوراب را با رنگ شلوارتان ست کنید تا جذابیت بیشتری هم داشته باشد.

این تفکر که باید جوراب را با رنگ کفش ست کنید، برای همه استایل‌ ها صدق نمی‌ کند. بلکه ترکیب رنگ ست جوراب و کفش اهمیت بیشتری دارد ✅ بهتر است که در مراسم‌ ها و یا موقعیت‌ های رسمی جوراب‌ های رنگی رنگی نپوشید. این کار جذابیت استایل شما را پایین می‌ آورد. هر چند که جوراب‌ های ست رنگی رنگی با استایل مناسب خود خیلی هم جذاب است.

جوراب ست مردانه

شخصیت شناسی از روی رنگ جوراب

شاید برایتان جالب باشد که بدانید می‌ توان شخصیت افراد را از رنگ و طرح جورابی که پوشیده‌ اند حدس بزنید. در ادامه بعضی از آن‌ها را بررسی می‌کنیم اما این را بدانید که نمی‌ توان شخصیت فرد را صد در صد از روی رنگ جوراب شناخت.

به‌عنوان مثال رنگ قرمز نماد عشق و محبت است ❤️ اگر فردی جوراب قرمز بپوشد ممکن است دلیل آن، تمایل فرد به جلب توجه باشد. همچنین رنگ خاکستری، رنگ خنثی است و معمولا افرادی این رنگ را می‌ پوشند که تمایلی به جلب توجه ندارند و می‌ خواهند کمتر دیده شوند. جوراب‌ ست یک شخص تمیز است؟ پس می‌ توان گفت آن فرد، سالم زندگی می‌ کند و محیط زندگی‌ اش همیشه آرام است 😊 همچنین اگر شخصی جوراب‌ های مارک بپوشد ممکن است تنها سلیقه شخصی او باشد. اما در بعضی مواقع، علت آن اعتماد به نفس پایین فرد است.

در این مقاله سعی کردیم توضیحاتی در خصوص جوراب ست و اهمیت آن در استایل روزانه و خاص شما بدهیم ✨ امیدواریم این اطلاعات به شما در خرید یک جوراب مناسب کمک کننده باشند. اگر بخواهید جوراب مناسبی برای خودتان تهیه کنید پیشنهاد ناچو این است که به فروشگاه ناچو هم سر بزنید. مطمئن هستیم در بین جوراب های متنوع ساق دار و ساق کوتاه ناچو، جوراب مناسب خود را خواهید یافت.

شما بیشتر ترجیح می دهید از چه مدل جوراب ستی برای خود استفاده کنید؟🙃

این مطلب چقدر مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
دریافت سفارش در تهران با پیک موتوری زیر 5 ساعت! ارسال پستی رایگان کل کشور بالای ۴۰۰ تومان | ۰۲۱۲۲۱۸۷۴۰۲ - ۰۹۳۰۲۲۲۰۷۴۷