شمع

۸ اشتباه رایج در استفاده از شمع؛ قبل و بعد از تهیه!😯🤕

استفاده صحیح از شمع

برای دوری از چند اشتباه رایج در استفاده از شمع اطلاع از مواردی ساده اما تخصصی باعث افزایش رضایت مندی شما می شود چه قبل از تهیه شمع و در بیشتر موارد حتی پس از تهیه. علاوه بر کاهش طول عمر، اشتباه رایج در استفاده از شمع در زمان پس از خرید باعث خواهد شد تا از خرید خود نیز پشیمان شویم و حتی گاهی ممکن است که این امر باعث شود احساس کنیم شمع خریداری شده کیفیت مناسبی ندارد، عطر پراکنی مطلوب ندارد و یا اینکه طول عمر بسیار کمی دارد 😔

در این نوشته سعی خواهیم کرد با توجه به بازخوردهای متعددی که از شما علاقه مندان محترم ناچو دریافت کردیم و هم چنین بر اساس دانش و تجریه خود، مواردی را در خصوص اشتباه رایج در استفاده از شمع ذکر کنیم. امیدواریم این مقاله کاربردی برای استفاده صحیح از شمع و هم چنین در زمان ثبت سفارش مورد توجه شما قرار بگیرد❤️

اشتباه رایج در استفاده از شمع قبل از تهیه

بسیاری از افراد قبل از تهیه شمع مورد نظر خود، محصول مورد نیاز خود را به علل مختلف به درستی انتخاب نمی کنند و همین موضوع باعث می شود تا نسبت به خرید خود پشیمان شوند و یا استفاده از شمع را کاری اشتباه در نظر بگیرند در حالیکه اصلا اینگونه نیست!
مواردی که باید قبل از تهیه شمع به آن توجه کنید عبارتند از:

کاربرد شمع

همیشه قبل از استفاده از شمع به این سوال پاسخ دهید که شمع را برای چه کاری لازم دارید. بسیاری از شمع ها برای کاربرد مشخصی طراحی و تولید شده اند و قطعا نمی توان آنها را در برای موضوعی دیگر به کار برد. در نتیجه اولین نکته از ۸ اشتباه رایج در استفاده از شمع قبل از تهیه آن، این است که آن را مناسب با شرایط صحیح کاربرد شمع استفاده کنید. به عنوان مثال شمع های عطری لیوانی برای فضاهای کوچک مثل اتاق مناسب هستند و برای فضاهای بزرگ تر باید از چندین شمع لیوانی و یا شمع جار استفاده کنید ✔️

یکی از روش های صحیح این است که قبل از تهیه شمع مورد نظر با جست و جو در اینترنت اطلاعات کامل تری در مورد محصول به دست آورید. برای مثال شما میتوانید در مقاله شمع وارمر چیست اطلاعات بیشتری در مورد این مدل شمع کسب کنید.

ظاهر و مشخصات فیزیکی شمع

ویژگی های ظاهری شمع نیز یکی از دیگر از مواردی است که در استفاده صحیح از شمع مهم است. رنگ، اندازه و مشخصات ظاهری شمع باید متناسب با استفاده شما از شمع باشند و در صورت مغایرت این موارد با یکدیگر ممکن است باعث شود تا از خرید خود پشیمان شوید.

استفاده صحیح از شمع

مواد سازنده پارافین

در خرید شمع حتما به مواد تشکیل دهنده پارافین دقت کنید تا به اجزای آن حساسیت نداشته باشید. پارافین بدون سرب یکی از بهترین مواد تشکیل دهنده برای شمع می باشد که اکثر افراد با استفاده از آن مشکلی نخواهند داشت و این استاندارد در تمام شمع های ناچو رعایت شده است.

اشتباه رایج در استفاده از شمع بعد از تهیه

اشتباه رایج در استفاده از شمع معمولا بعد از تهیه آن اتفاق می افتد که باعث می شود طول عمر شمع خریداری شده بسیار کم شود و فکر کنید خرید شمع کار اشتباهی است. در زیر برخی از مهمترین این موارد را بیان می کنیم.

زمان سوختن؛ مهمترین نوع از اشتباه رایج در استفاده از شمع

یکی از اصلی ترین موارد اشتباه رایج در استفاده از شمع پس از تهیه آن، مدت زمان استفاده از شمع می باشد 🕑
ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که پس از اولین استفاده، مشاهده کنید که داخل شمع گود شده و با استفاده های بعدی این گودی بیشتر شده است. در نتیجه فکر می کنید کیفیت شمع پایین است چرا که این موضوع اصلی ترین دلیل برای کاهش طول عمر شمع می باشد.

حواستان باشد که بعد از روشن نمودن شمع، بایستی صبر کنیم تا لایه رویی شمع به طور کامل بسوزد و هیچ وقت تا زمانی که این فرایند به طور کامل اتفاق نیفتاده است شمع را خاموش نکنیم تا شاهد گود شدن وسط شمع خود نباشیم.

اشتباه در استفاده از شمع یک

مراقب فیتیله شمع باشید

برای اینکه شعله شمع خوب بسوزد باید همیشه فتیله شمع را در حد دو تا چهار میلی متر نگه دارید ✂️
فتیله کوتاه باعث می شود تا شمع شما موقع سوختن دود نکند و دوده در محیط اطراف و یا روی شیشه شمع های لیوانی باقی نگذارد و حتی با رعایت این نکته، عمر شمع هم افزایش می یابد.

همچنین سعی کنید فتیله شمع را همیشه در مرکز قرار دهید تا شمع به طور کامل و یکسان بسوزد. برای اینکار می توانید هرباری که شمع را خاموش می کنید در همان دقایق اولیه که موم شمع نرم است، با کمک یک چوب کبریت فتیله را در مرکز نگه دارید.

خاموش کردن اشتباه؛ شایع ترین مورد از اشتباه رایج در استفاده از شمع

اکثر ما به طور غریزی برای خاموش کردن شمع از فوت کردن استفاده می کنیم که باعث می شود دود ناشی از اینکار عطر خوبی که با سوختن شمع ایجاد شده است را ازبین ببرد. جالب است بدانید که بسیاری از ادیان نیز این روش را مناسب نمی دانند و توصیه می شود برای خاموش کردن شمع فتیله را با مایع پایین شعله خاموش کنید. اما بهترین روش خاموش کردن شمع استفاده از خاموش کننده یا اسنافر است. برای شمع های جار هم میتوانید درب ظرف شمع را ببندید تا با کمبود اکسیژن شمع به طور خودکار خاموش شود.

شمع را در دمای پایین نگهدارید

یکی از دیگر از اشتباهات بعد از تهیه شمع، نگهداری آن در دمای بالا می باشد که باعث می شود شمع شکل خود را از دست بدهد یا اصطلاحا دفرمه شود. این مورد مخصوصا در حمل و نقل شمع ها باید همیشه مورد توجه قرار بگیرد. همچنین هنگامی که از شمع استفاده نمی کنید می توانید آن را داخل فریزر نگه دارید چون وقتی شمع را روشن می کنید بدنه شمع دمای پایینی دارد و همین مورد باعث افزایش طول عمر شمع و تاخیر در ذوب شدن موم خواهد شد.

شمع را در جریان هوا قرار ندهید

استفاده از شمع در معرض جریان هوا که یک اشتباه رایج در استفاده از شمع است، برای انواع شمع صدق می کند. جریان هوا باعث می شود تا شمع دود کند و بوی دود کل فضا را بگیرد. هم چنین در شمع های عطری جریان هوا باعث می شود تا عطر شمع کمتر در فضا باقی بماند.

درب شیشه شمع عطری را بسته نگهدارید

یکی از اشتباه رایج در استفاده از شمع عطری این است که بسیاری از افراد درب شیشه آن را پس از استفاده نمی بندند که همین موضوع باعث می شود تا شدت بو در دفعات بعدی استفاده کمتر شود. پس سعی کنید این موضوع را هیچ وقت فراموش نکنید تا زمان بیشتری از شمع عطری استفاده کنید و از بوی آن لذت ببرید.

اشتباه رایج در استفاده از شمع

پیشنهاد ناچو این است که شیشه شمع های خود را برای استفاده روزمره نگهدارید 😍 برای این کار کافی است بعد از تمام شدن شمع آن را داخل فریزر قرار دهید و سپس با کمک یک چاقو باقیمانده پارافین را از آن خارج کنید تا بتوانید از شیشه آن نیز استفاده کنید.

امیدواریم این توضیحات که برخواسته از عرضه ده ها هزار عدد شمع مختلف ناچو می باشد، برای شما کاربردی باشند و بتوانید با کمک آن از اشتباهات رایج جلوگیری کنید و از شمع های خود با کیفیت بیشتر و زمان طولانی تری استفاده کنید.

هم چنین اگر شما هم تجربه برای استفاده صحیح از شمع دارید می توانید آن را در قسمت نظرات با سایر ناچویی ها در میان بگذارید😊 در صورت استفاده از هریک از موارد گفته شده نیز می توانید تجربیات خود را بنویسید و یا اگر سوالی دارید حتما در کامنت ها بیان کنید تا خیلی کامل و سریع اطلاعات بیشتری ارائه کنیم❤️

۳.۹/۵ - (۹ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *