هبیت ترکر؛ چجوری با ردیاب عادت هامون پیشرفت کنیم؟ ✔️

هبیت ترکر چیست

هبیت ترکر چیست و چرا باید از آن در دفتر بولت ژورنال خود استفاده کنیم. سوالی که شاید بعد از آشنایی با این دفتر برای شما پیش آمده باشد. ردیاب عادت یکی از بخش های بوژو است که برای بسیاری از افراد از بخش های مورد علاقه در این دفتر می باشد. در این مقاله همه چیز را که در مورد هبیت ترکر نیاز دارید بدانید، به شما خواهیم گفت و نحوه استفاده اصولی از هبیت ترکر را یاد خواهیم داد. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

نکات مهم فنی مهم در هبیت ترکر
سبک هبیت ترکر فانتزی یا رسمی
نحوه شمارش روزانه
تعداد عادات حداقل ۳
سن موردنظر تمامی سنین

ردیاب عادت چه کمکی می کند؟

هر انسانی نیاز دارد تا خود را به طور کامل بشناسید. هرچقدر این شناخت از خود کامل تر باشد شما سریع تر می توانید خود را رشد دهید. یکی از روش های موثر در شناخت خود شناسایی عادت ها است. در واقع این عادت ها هستند که رفتارهای ما را می سازند. پس با ردیاب عادت می توانیم خود را بهتر بشناسیم و سریع تر خود را بهبود ببخشیم 😉

یکی از ساده ترین راه های انجام این کار استفاده ار هبیت ترکر در دفتر شخصی شما است. شما می توانید عادت های خود را به صورت مستمر و روزانه با این روش پیگیری کنید. به طور مثال با استفاده از هبیت ترکر می توانید میزان خواب و نوشیدن آب را که از فاکتورهای اساسی سلامتی هستند را دنبال کنید. هم چنین شما می توانید از هبیت ترکر برای پیگیری عادت ها به صورت هفتگی و ماهانه نیز استفاده کنید. عادت های زیادی مانند کاهش وزن را می توانید با این روش کنترل نمایید.

شما با کمک هبیت ترکر می تواند بسیاری از عادت های اشتباه و غلط خود را پیدا کنید و نسبت به اصلاح و ارتقا خود گام بردارید. هم چنین با کمک ردیاب عادت ایجاد یک عادت جدید بسیار راحت تر انجام می شود چون با دقت آن را در دفتر خود پیگیری می کنید ✨

هبیت ترکر چیست

هبیت ترکر چیست؟

هبیت ترکر یک قسمت از بولت ژورنال است که شما در آن عادت ها و رفتارهایی که دوست دارید بیشتر آنها را پیگیری کنید، در آن وارد می کنید. هبیت ترکر برای شما بسیار بیشتر از نوشتن یک عادت در دفتر کمک کننده خواهد بود و به پیشرفت شما در زمینه شخصی و کاری کمک می کند 👌

ردیاب عادت به شما کمک می کند تا آگاهی خود را از یک عادت خوب یا بد بیشتر کنید و بعد از بررسی و در صورت نیاز آن را اصلاح کنید. بسیاری از روان شناسان معتقدند که بهترین روش برای حذف یک عادت بد، شناسایی آن و جایگزین کردن با یک عادت خوب است. که با این روش به راحتی قابل دستیابی است. به طور کلی هبیت ترکر به شما در هر عادت کوچک و بزرگ زندگی، حذف عادت های بد و خلق عادت های جدید کمک کننده است.

در ویدیو زیر مزایای استفاده از هبیت ترکر را برای ساختن یک عادت مثبت در خود می توانید ببینید.

 

 

چرا نیاز داریم که عادت های خود را دنبال کنیم؟

اولین قدم در تغییر هر عادت پیگیری آن است. تا زمانی که شما عادت های خود را یادداشت نکنید نمی توانید نقاط ضعف و قوت خود را به خوبی شناسایی کنید. در صورتی که شما از یک عادت بد خود مطلع نباشید هرگز نمی توانید آن را تغییر دهید. درنتیجه به یک ردیاب عادت نیاز دارید تا عادت های خود را بهتر بشناسید. بسیاری از رفتارهایی که ما انجام می دهیم ناشی از عادت هایی است که از آنها آگاه نیستیم 👌

وقتی شما با هبیت ترکر عادت های خود را دنبال می کنید بهتر می توانید احساسات پیرامون رفتار خود را نیز بشناسید. هم چنین وقتی برای خود اهدافی در زندگی شخصی و کاری در نظر می گیرید، آنها را به بخش های کوچک تر تقسیم می کنید. با تقسیم اهداف به بخش های کوچک تر و ایجاد ریز عادت در خود می توانید خیلی سریع به موفقیت برسید 😎 همانطور که دیدید موفقیت بزرگ را می توانید به راحتی با ردیابی عادت خود دست یافتنی کنید.

 

هبیت ترکر

چه عادت هایی را می توانیم با این روش دنبال کنیم؟

از ویژگی های خاص این روش این است که محدودیتی برای شما وجود ندارد و می توانید برای بخش وسیعی از عادت های خود از این روش استفاده کنید. به طور کلی یک ایده هبیت ترکر برای تمامی عادت ها وجود ندارد و شاید نیاز داشته باشید تا برای پیگیری برخی از عادت ها تغییراتی در ردیاب عادت خود ایجاد کنید. پیشنهاد ناچو به شما این است که برای برخی از عادت های خاص خلاقیت به خرج دهید و هبیت ترکر فانتزی خود را بر اساس سلیقه شخصی طراحی کنید 😇

به طور مثال فرض کنید دوست دارید تا سبک زندگی خود را سالم تر کنید. برای این کار می توانید از یک هبیت ترکر برای بخش های زیر در نظر بگیرید:

  • ردیابی عادات غذایی و دستور غذاهای سالم
  • کنترل وزن
  • تمرین های ورزشی
  • پیگیری ساعات خواب
  • کنترل روتین های سلامتی

هم چنین برای پیگیری دقیق تر برخی از حالت های خود می توانید از مود ترکر نیز استفاده کنید. ناچو در یک مقاله جداگانه در مورد مودترکر اطلاعات کاملی به شما داده است.

 

ردیاب عادت

ایده هبیت ترکر

برای پیدا کردن نمونه ها و ایده در مورد ردیاب عادت می توانید به راحتی در فضای اینترنت جستجو کنید و انواع هبیت ترکرهای فانتزی را مشاهده و دانلود نمایید. این برگه های آماده در اینترنت برای عادت های مختلف طراحی شده اند و شما می توانید بر هر عادتی که قصد اصلاح آن را دارید، نمونه مشابه را پیدا کنید. اما پیشنهاد ناچو به شما این است که از این نمونه ها ایده بگیرید و خودتان آن را بر اساس سلیقه شخصی و عادات خود شخصی سازی کنید 🙂 در دفتر پلنر های ناچو این قسمت ها به صورت اصولی و استاندارد وجود دارند و شما می توانید مدل های متنوعی از آن را تهیه کنید. هم چنین در اینجا می توانید ویدیو ۵ مدل خاص هبیت ترکر را برای دفتر خود ببینید.

حالا که بیشتر با مزیت های هبیت ترکر آشنا شده اید، می توانید از آن برای تغییر عادت های خود استفاده کنید. با کمک هبیت ترکر بولت ژورنال علاوه بر تغییر عادت خود می توانید از آن برای دستیابی به اهداف نیز استفاده کنید. امیدواریم با این روش بتوانید عادت های مثبت زیادی در خود ایجاد کنید.

شما استفاده از ردیاب عادت را بیشتر برای کدام یک از عادت های خود استفاده کرده اید ❤️

۳/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید