شمع

شمع چیست ؛ ۰ تا ۱۰۰ همه چیز درباره شمع اینجاست

شمع چیست جار

شمع چیست ؟ سوالی که در گذشته خیلی سوال سختی نبود و پاسخ بسیار روشنی داشت. چون در در اکثر محیط ها شمع برای روشنایی یا گرم کردن محیط وجود داشت و همه افراد از شمع فقط برای یک کار استفاده می کردند. شمع یکی از قدیمی ترین اختراعات بشر می باشد که بیشتر برای روشن کردن محیط استفاده می گردید. اما امروزه شمع ها علاوه بر کاربردهای قدیم خود برای کارهای دیگری نیز استفاده می شوند. امروزه در بسیاری از منازل شمع به عنوان یک عنصر اصلی تزیینی در دکوراسیون استفاده می شود. این موضوع باعث شده است که بسیاری از تولیدکنندگان نیز به ظاهر شمع بیشتر اهمیت دهند و تمام فاکتورهایی را که برای زیباتر کردن یک محیط نیاز است در تولید آن در نظر بگیرند. به همین دلیل پاسخ سوال شمع چیست شاید به سادگی گذشته نباشد.

امروزه گسترش استفاده از شمع ها تنها محدود به استفاده از آن برای زیبایی نشده است و می توانید انواع شمع ها را برای درمان بسیاری از مشکلات های روحی نیز به کار ببرید. به همین دلیل شمع های معطر با انواع رایحه در بازار موجود هستند. ما در این نوشته قصد داریم تا علاوه بر یافتن سوال شمع چیست، انواع مختلف آن را نیز معرفی کنیم و در یک نوشتار جامع اطلاعات کافی که برای خرید یک شمع نیاز دارید را در آن پیدا کنید.

تاریخچه شمع

اولین بار حدود ۵۰۰۰ سال پیش بود که انسان ها از شمع برای روشنایی استفاده کردند. مصریان باستان با خیساندن مغزنی در چربی حیوانات شمع را تولید کردند تا از آن برای روشنایی و تزیین مراسم ها استفاده کنند. این شمع های اولیه به قدری سخت تولید می شدند که از أن فقط برای برخی مراسمات رسمی استفاده می گردید.

سختی های موجود در ساخت شمع های مصریان باعث شد تا رومیان شمع هایی تولید کنند که مانند شمع های امروزی دارای فیتیله می باشد. رومیان پاپیروس را به صورت رول شده در موم عسل یا پیه نهنگ فرو می بردند تا اطراف فیتیله را به طول کامل بپوشاند. این مدل شمع چون راحت تر تولید می گردید و زمان سوختن آن نیز طولانی تر بود، در منازل هم مورد استفاده قرار گرفت. با گسترش تولید شمع استفاده از آن در مسیرهای اصلی شهر و عبادتگاه ها هم رواج پیدا کرد.

شمع چیست تست

بعدها مدل های دیگری از شمع های فتیله دار در چین و ژاپن ساخته شد که از الیاف برنج یا صمغ گیاهان برای پوشاندن فیتیله کاغذی استفاده می کردند. هندیان نیز از جوشاندن میوه درخت دارچین به عنوان موم شمع استفاده می کردند.

در ایران باستان شمع را با نام سپندار می شناختند که به معنای منبع نوری با قابلیت گرما می باشد.

تولید صنعتی شمع

نور شمع با زیبایی و روشنی بخشی خود باعث شد که به عنوان یک منبع الهام بخش برای بسیاری از افراد شناخته شود. این قدرت شمع باعث شد که در ادیان مختلف به عنوان یکی از اجزای مراسمات مذهبی استفاده شود. ادیان مختلف مانند یهود، مسیحیت و بودایی امروز از شمع در مراسم های ویژه خود استفاده می کنند. اگرچه در این زمان استفاده از شمع رواج بیشتری یافته بود، اما همچنان از روش های سنتی برای تولید شمع استفاده می گردید.

با گسترش صنعت حالا دیگر بسیاری از مردمان می دانستند که شمع چیست. با پیدایش نفت و تولید انبوه آن در نیمه اول قرن بیستم، تولید و استفاده از شمع نیز رشد بسیار چشمگیری پیدا کرد. در این زمان سوال شمع چیست دیگر برای افراد یک پاسخ گنگ نداشت چون آن را در هرجایی می توانستید پیدا کنید.

در اواخر قرن بیستم شمع ها نه تنها به عنوان منبع نور و گرما شناخته شدند، بلکه از آن به عنوان یک وسیله تزیینی هم استفاده می گردید. تا اینکه امروزه از آن به عنوان یک کالا برای کاربردهای مختلف نام برده می شود. همین موضوع باعث شده است تا انواع مختلفی از شمع تولید شوند که هر کدام دارای ویژگی خاصی برای یک کاربرد مشخص هستند.

شمع چیست

انواع مختلف شمع چیست؟

همانطور که می دانید شمع های مختلف برای نیازها و کاربردهای متفاوتی در بازار وجود دارند. امروزه شما فقط از شمع برای روشن کردن یا گرم شدن استفاده نمی کنید. شمع برای مصارف تزیینی، دکوراسیون و درمانی هم کاربرد دارد. تنوع در کاربرد شمع باعث شده است تا مدل های متنوعی از شمع تولید شوند. چون یک مدل شمع نمی تواند برای یک کار بخصوص استفاده شود. شمع هایی که در بازار وجود دارند امروز بیشتر در دسته بندی های زیر استفاده می شوند:

شمع کلاسیک یا معمولی

شمع کلاسیک ساده ترین نوع شمع است که در بیشتر مغازه ها و منازل می توانید نمونه های آن را پیدا کنید. این شمع ها را شاید بتوان ساده ترین نوع شمع های امروزی نام برد. این شمع ها در مدل کلاسیک از پارافین معمولی و یک فیتیله نخی یا کتان استفاده می کنند. به دلیل سادگی این شمع ها معمولا برای کاربردهای روزمره می باشند.

اما با توجه به گسترش استفاده از شمع های کلاسیک در دکوراسیون، طراحی این مدل ها نیز به روز و شیک شده اند. شما می توانید انواع شمع کلاسیک را امروزه در مدل های استوانه ای، دایره و مربعی در بازار پیدا کنید. در بین شمع های کلاسیک، مدل استوانه ای آن دارای تنوع بسیار زیادی در رنگ و اندازه می باشد.

شما می توانید انواع شمع کلاسیک استوانه ای را بر اساس دکوراسیون منزل خود، در رنگ های ساده، مات یا براق از فروشگاه ناچو تهیه کنید. رنگ های متنوع باعث شده اند تا این شمع به راحتی با دکوراسیون شما هماهنگ شوند. شمع های با رنگ تلفیقی سه رنگ هم برای خاص تر کردن دکوراسیون منزل شما وجود دارد. هم چنین پکیج های سه تایی شمع های استوانه ای باعث می شود تا علاوه بر چیدمان های مختلف، برای مدت زمان بیشتری هم از شمع خود استفاده کنید. همچنین مدل های شمع کلاسیک مرمر می تواند در دکوراسیون مدرن منزل شما جلوه زیباتری پیدا کند.

شمع چیست وارمر

شمع وارمر

این مدل شمع همانطور که از اسمش پیداست بیشتر برای گرم نگهداشتن غذا یا محیط استفاده می شود. شمع های وارمر را می توانید با رایحه های متنوع نیز تهیه کنید. این کار باعث شده است تا از این مدل شمع برای ایجاد یک میز رمانتیک یا فضای عاشقانه بسیار استفاده شود. 

ویژگی های مختلفی که به شمع های وارمر اضافه شده اند، باعث شده است تا شمع وارمر بیشتر جنبه تزیینی پیدا کند و از آن در چیدمان یک فضای زیبا استفاده شود. شما می توانید از مدل های متنوع شمع وارمر عطری را از فروشگاه ناچو تهیه کنید. کیفیت شمع های موجود در ناچو به دلیل پخش عطر بسیار مناسب و زمان سوختن منطقی مورد توجه خریداران می باشد.

شمع های وارمر معمولا در ارتفاع کوچک و درون ظروف پلاستیکی یا آلومینیومی عرضه می شوند. این شمع را می توانید در شکل های دایره ای یا قلبی از فروشگاه ناچو تهیه کنید.

همانطور که گفتیم شمع های وارمر علاوه بر استفاده به عنوان گرم نگهداشتن ظروف و مواد غذایی، کاربردهای دیگری دارند. شما می توانید از این شمع برای مدیتیشن یا یوگا هم استفاده کنید. با توجه به قیمت مناسب این شمع ها، شما می توانید تعداد بسیار زیادی از آن را در منزل خود بچینید و با روشن کردن آن انرژی های منفی را از خود دور کنید.

شمع روی آب

شاید برای شما هم سوال باشد کاربرد این مدل شمع چیست. شمع روی أب یکی از شمع های پرکاربرد تزیینی است. شمع روی آب از پارافین و موادی ساخته شده است که روی آب شناور می ماند. بیشتر افراد از این مدل شمع برای تزیین میز، سفره عقد و مهمانی ها استفاده می کنند. با قراردادن این مدل شمع در داخل ظروف بلوری و اضافه کردن چند گل به اطراف آن می توانید زیبایی سفره و مجالس خود را بیشتر کنید.

 ویژگی منحصر به فرد این شمع این است که می توان بر اساس سلیقه شخصی خود آن را بسیار زیبا تزیین نمود. برای این کار شما می توانید انواع ایده های مختلف را با شمع خریداری شده تلفیق کنید و زیبایی های منحصر به فردی خلق کنید. در فروشگاه ناچو می توانید متنوع ترین رنگ های این مدل شمع را برای خود تهیه کنید. شمع های شناور روی آب ناچو دارای رکورد زمان سوختن نیز می باشند.

شمع معطر

شمع های معطر با استفاده از رایحه های خوشبو موجود در شمع باعث می شوند تا محیط شما دلپذیرتر شوند. شما هنگامی که شمع معطر را روشن می کنید، علاوه بر استفاده از نور و روشنایی شمع با رایحه پخش شده از شمع احساس بهتری دریافت می کنید. عطر شمع می تواند در تغییر حالت روحی شما بسیار تاثیرگذار باشد.

نکته مهم در انتخاب شمع معطر استفاده از رایحه مد نظر برای هر فضا می باشد. شما باید از رایحه ای استفاده کنید که مناسب همان فضا باشد. هم چنین استفاده از یک رایحه که متناسب با حال روحی شما نیست نیز ممکن است تاثیر خوبی نداشته باشد. ازجمله فضاهایی که از این مدل شمع استفاده می شود پذیرایی، اتاق خواب، سالن غذاخوری و سرویس بهداشتی را می توان نام برد. در جدول زیر مشاهده می کنید که برای هر فضا چه رایحه ای مناسب تر می باشد.

رایحه مناسب برای فضاهای مختلف منزل
فضای منزل رایحه مناسب
پذیرایی ارکیده، وانیل
اتاق خواب رز، قهوه
سرویس بهداشتی لیمو، چوب سدر

انواع شمع عطری

شمع های عطری را می توانید در ظرف های متفاوت و با رایحه های متفاوت پیدا کنید. هر یک از این شمع ها را می توانید بسته به کاربرد خود استفاده کنید. اگر می خواهید بدانید انواع این مدل شمع چیست در ادامه همراه ما باشید.

شمع معطر لیوانی

این مدل شمع ها در یک ظرف شیشه ای کوچک شبیه لیوان تولید می شوند. با توجه به اندازه کوچک شمع، قیمت مناسب تری دارند و می توانید آن را در انواع رایحه های گوناگون در فروشگاه ناچو تهیه کنید. این مدل شمع را به نام شمع شات نیز می شناسند. این شمع ها در رایحه های مختلفی عرضه می شوند که هر کدام را در پایین توضیح خواهیم داد:

 

 • رایحه لیمو: این رایحه بسیار انرژی بخش است. با استشمام رایحه لیمو اضطراب و استرس از بین خواهد رفت و به بازسازی ذهنی شما خیلی کمک خواهد کرد.
 • رایحه هلو: این رایحه با عطر ملایم و خنک به ایجاد حس سرزندگی و شادابی در یک محیط بسیار موثر است.
 • رایحه توت فرنگی: تحقیقات نشان می دهد این رایحه برای تمرکز حواس و افزایش دقت افراد بسیار موثر است و می توانید از این ویژگی آن استفاده کنید. 
 • وانیل: رایحه وانیل علاوه بر کاهش اضطراب در شما، می تواند در افزایش قوای جنسی نیز تاثیر داشته باشد.
 • قهوه: رایحه قهوه یکی از تاثیرگذارترین رایحه های شمع معطر است که باعث ایجاد حس سرزندگی و شادمانی در شما می شود. این رایحه می تواند برای انرژی بخشی به شما در یک روز پرکار بسیار مورد استفاده قرار بگیرد.
 • رایحه رز: شما می توانید از این رایحه در اتاق خواب خود برای بهبود کیفیت خواب استفاده کنید. بسیاری از افراد از این رایحه دل انگیز برای افزایش کیفیت خواب خود استفاده می کنند.
 • ارکیده: رایحه ارکیده یکی از عطرهای لوکس است که باعث می شود تا قدرت تمرکز شما افزایش پیدا کند.
 • سیب: این رایحه شیرین یه شما کمک خواهد کرد تا خیلی سریع تر به آرامش برسید و در ایجاد یک محیط آرامش بخش بسیار موثر است.
 • دارچین: اگر به دنبال افزایش سطح انرژی خود هستید می توانید از رایحه دارچین برای انرژی بخشی به خود استفاده کنید.
 • اسطوخودوس: رایحه اسطوخودوس یکی از رایحه های پرطرفدار برای ایجاد آرامش در محیط است. شما با کمک این رایحه می تواند کیفیت خواب خود را بهبود ببخشید و با آرامش ذهنی خوابی عمیق را تجربه کنید.
 • چوب سدر: این رایحه نوستالژیک به شما کمک خواهد کرد تا در یک فضای لذت بخش و آرام حضور داشته باشید.

شمع چیست جار

شمع معطر جار

این شمع ها که یکی از مدل های پرطرفدار شمع عطری هستند را می توانید در شیشه های متوسط یا بزرگ تهیه کنید. از ویژگی های منحصر به فرد این مدل شمع می توان به زمان سوختن خیلی زیاد آن اشاره کرد. هم چنین درب شیشه این شمع به شما کمک می کند تا رایحه آن برای مدت زمان طولانی تری باقی بماند. این مدل شمع در رایحه های ترکیبی خاصی نیز ارائه می شوند که می تواند حس بسیار خوبی را از یک عطر خاص به شما ببخشد. حال که تا اینجا نوشته با ما همراه بوده اید به خوبی می دانید انواع شمع چیست.

رایحه ترکیبی ۲
رایحه ترکیبی

در فروشگاه ناچو مدل های بسیار زیبا و خاص شمع معطر را می توانید در ظروف و رایحه های مختلف خرید کنید.

 

انواع فیتیله شمع چیست

فیتیله شمع یکی از نکته های مهم در انتخاب شمع مناسب می باشد. بسیاری از شمع ها از فیتیله های بی کیفیتی استفاده می کنند که باعث می شود تا در هنگام سوختن دود کنند یا اینکه شعله یکنواختی نداشته باشند. فتیله های مختلف هر یک برای یک مدل شمع مناسب است. هم چنین قطر فیتیله نیز باید متناسب با ضخامت پارافین شمع باشد تا شمع بصورت یکنواخت بسوزد. به همین دلیل نباید آن را با شمع های مختلف استفاده کرد. برخی از پرکاربردترین فیتیله های شمع عبازتند از:

فیتیله چوبی یا سلولوزی

این مدل فیتیله در هنگام سوختن یک فضای گرم را بوجود می آورند. هم چنین سوختن این مدل فیتیله به آرامی صورت می پذیرد و نمی توان آن را برای هر مومی استفاده کرد. یکی از ویژگی های خاص این مدل فیتیله این است که در هنگام سوختن یک صدای بسیار دلنشین و خاص تولید می کنند.  شما می توانید انواع شمع جار را با فیتیله چوبی در فروشگاه ناچو سفار دهید. این شمع ها با ایجاد یک رایحه دلپذیر در ایجاد یک محیط لذت بخش بسیار موثر هستند.

فیتیله نخی شمع

بسیاری از افراد پاسخ شمع چیست را با این مدل فیتیله می شناسند. این مدل فیتیله رایج ترین نوع در بازار می باشد که د رانواع شمع ها به کار برده می شود. این مدل فیتیله اکثرا با نخ کتان یا پنبه ای ساخته شده اند و با موم یا پارافین پوشیده می شوند. امروزه مدل های مختلفی از این مدل فیتیله در بازار موجود است. به طور کلی یک فیتیله نخی مناسب باید دارای زمان سوختن مناسبی باشد و در هنگام سوختن ایجاد دود نکند. در نتیجه مهم است تا در هنگام خرید از شمع های با کیفیت استفاده کنید. این موضوع به خصوص در مورد شمع های عطری خیلی اهمیت دارد چون بوی دود می تواند رایحه ایجاد شده از شمع را از بین ببرد.

شمع چیست فیتیله

انواع موم شمع

موم شمع که امروزه آن را با نام پارافین می شناسند، بدنه اصلی شمع را تشکیل می دهد و با سوختن فیتیله به آرامی ذوب می شود. به دلیل استفاده های متفاوتی که از شمع می شود موم شمع نیز با جنس های مختلف تولید می شود. در این بین پارافین پرکاربردترین نوع موم است که خود ویژگی های منحصر به فرد بسیاری نیز دارد. در ادامه برخی از معروف ترین پارافین شمع که استفاده می شوند را توضیح خواهیم داد.

پارافین کلاسیک

این مدل پارافین شاید اولین تصویر بعد از سوال شمع چیست در ذهن شما باشد. این پارافین که به رنگ سفید است در ساخت اکثر شمع ها استفاده می شود. در این مدل پارافین از کریستال با ترکیب روغن استفاده می شود. نسبت این دو ماده در مرغوبیت شمع بسیار تاثیرگذار است. پارافین مرغوب بدون بو و طعم می باشد. هم چنین هرچه رنگ سفید پارافین درخشان تر و شکری تر باشد کیفیت آن بیشتر است.

امروزه بسیاری از تولید کنندگان با اضافه کردن رایحه های مختلف شمع های عطری خوشبویی را تولید کرده اند. در هنگام سوختن شمع این رایحه ها از بدنه پارافین جدا می شوند و فضای دل انگیزی را در محیط ایجاد می کنند. هم چنین با اضافه کردن مقداری اسانس رنگ های مختلف می توانید انواع پارافین های رنگی را در محیط منزل خود داشته باشید. پارافین رنگی باعث می شود تا شمع شما باعث زیباتر شدن دکوراسیون نیز بشود و از جنبه های تزیینی آن نیز بتوانید استفاده کنید.

پارافین کریستالی

این مدل پارافین ها کاملا شفاف هستند و به صورت شیشه ای می باشند. با کم کردن درصد چربی از پارافین کلاسیک می توانید پارافین کریستالی داشته باشید. پارافین کریستالی به زیباتر شدن شمع های شیشه ای بسیار کمک می کنند. این مدل پارافین معمولا کیفیت بالاتری نسبت به سایر پارافین ها دارند و دارای مقاومت بیشتر و مدت زمان بالاتری هم هستند. 

شمع چیست موم

پارافین ژله ای

اگر بدانید پارافین کریستالی شمع چیست، این مدل را هم دیده اید.این پارافین ها نیز مشابه پارافین کریستالی شفاف می باشند و دارای کیفیت بیشتری نیز هستند. شفافیت بالای این شمع باعث شده است تا از این مدل پارافین در شمع های تزیینی بیشتر استفاده شود. بیشتر شمع های تزیینی موجود در بازار دارای شیشه یا ظرف های کریستالی هستند و با لوازم مختلف تزیین شده اند.

موم عسل

موم عسل یکی از موم های پرطرفدار برای کسانی است که به دنبال شمع های ارگانیک هستند. در این مدل شمع از موم عسل در بدنه شمع استفاده می شود. از جمله ویژگی های این موم زمان سوختن طولانی آن است. هم چنین این موم دارای خواص درمانی زیادی است که در مقاله شمع موم عسلی رنگی آن را توضیح داده ایم. پیشنهاد می کنیم این مقاله جامع را حتما بخوانید. هم چنین اگر دوست داشتید تا از این شمع تهیه کنید می توانید در فروشگاه ناچو با کیفیت ترین شمع موم عسلی را با قیمت مناسب خرید کنید.

با دانستن این موارد بخشی از پاسخ سوال شمع چیست را پیدا کرده ایم. اما هنوز مواردی بیشتری در مورد شمع وجود دارد که باید در مورد شمع بدانیم.

کاربرد شمع چیست؟

همانطور که گفتیم شمع ها در گذشته برای ایجاد نور و روشنایی در محیط استفاده می شدند. هم چنین در برخی از مکان ها و فضاها از خاصیت گرمایشی شمع نیز بهره می بردند. اما امروزه شمع فقط برای یک کاربرد خاص استفاده نمی شود و با افزودن ویژگی های مختلف به شمع از آن برای کارهای زیادی استفاده می شود. همین موضوع هم باعث شده است که سوال شمع چیست پاسخ های زیادی داشته باشد.

این تنوع در استفاده از شمع باعث شده است تا شما انواع شمع ها با طرح های خیلی متفاوت را در بازار پیدا کنید. شمع های موجود در بازار هرکدام برای کار خاصی استفاده می شوند و این تفاوت باعث شده است تا هرکدام ویژگی های خاص خود را داشته باشند. امروزه از شمع برای کارهای زیر استفاده می شود:

استفاده از شمع به عنوان دکوراسیون

امروزه در بازار شمع های رنگی، کریستالی و استوانه ای بزرگ در بسیار متنوع شده اند. این تنوع به دلیل استفاده از شمع در دکوراسیون منزل می باشد. شمع های مختلف در رنگ ها و ابعاد گوناگون به زیباتر شدن محیط زندگی ما خیلی کمک می کنند. بسیاری از دکوراسیون های مدرن از شمع تزیینی به عنوان یک المان مهم استفاده می کنند.

استفاده از شمع در دکوراسیون برای تمامی فضاهای منزل رایج است. هر کدام از انواع شمع ها با ویژگی منحصر به فرد خود باعث زیباتر شدن بخشی از منزل شما می شوند. به همین دلیل هم ایده های بسیار زیادی از شمع در دکوراسیون منزل وجود دارد و با اندکی جستجو می توانید منزل خود را با کمترین هزینه زیباتر کنید. ناچو در نوشته شمع تزیینی در مورد اصول به کار بردن شمع برای دکوراسیون نکات مهمی را بیان کرده است. 

شمع چیست کاربرد 

خاصیت درمانی شمع

در گذشته های دور نیز از خواص درمانی شمع بسیار استفاده می گردید و یکی از پاسخ های شمع چیست در طب سنتی پیدا خواهد شد. این کاربرد شمع به قدری زیاد است که در برخی از آیین ها شمع به عنوان یک نیروی مقدس جایگاه ویژه ای دارد. شعله های شمع باعث می شوند تا ذهن شما خالی تر شود و بتوانید تمام استرس ها و اضطراب های خود را با خیره شدن به شعله شمع کاهش دهید. هم چنین رایحه شمع های معطر بر خلاف سایر عطرها بوی بسیار ملایمی دارند و با خواص جادویی خود باعث افزایش انرژی و رسیدن به آرامش در شما می گردند. 

امروزه این ویژگی شمع به قدری محبوب شده و مورد استفاده افراد مختلف قرار می گیرد که روش های متفاوتی نیز برای اجرای آن پیشنهاد می شود. در مقاله شمع تراپی می توانید در مورد نحوه انجام این روش ها اطلاعات خوبی کسب کنید. هم چنین شمع ها در پاکسازی چاکراها در بدن شما و کمک به افزایش گردش انرژی در بدن بسیار موثر هستند. به همین دلیل این روش یکی از بهترین راه های پاکسازی چاکراها می باشد. اگر دوست دارید بیشتر در مورد مزایای این کار با کمک شمع ها بدانید، می توانید مقاله پاکسازی چاکراها با شمع را مشاهده کنید.

استفاده از شمع در مراسم های مختلف

همانطور که گفتیم روشن کردن شمع باعث افزایش شادی و انرژی در محیط و افراد می شود. به همین دلیل از آن در مراسم های گوناگون و جشن های مختلف استفاده می شود. با روشن کردن شمع می توانید شادی یا آرامش را در فضای مراسم خود پخش کنید. به همین دلیل شمع ها یکی از اجزای مراسم های سوگواری، تولد و آیین های مذهبی شده اند.

شمع تولد یکی از پرفروش ترین مدل های شمع می باشد. این مدل شمع یکی از اجزای مهم تولد است که معمولا برای تزیین روی کیک تولد استفاده می شود. شمع تولد به صورت عددی نیز در بازار موجود است که یکی از مدل های محبوب در بازار شمع می باشد. در نوشته شمع تولد توضیحات کاملی از اینکه این شمع چه ویژگی هایی باید داشته باشد را گفتیم.

هم چنین از شمع های مشکی یا سفید می توانید برای مراسم سوگواری استفاده کنید. مخصوصا شمع های عطری با ایجاد رایحه در محیط می توانند باعث آرامش خاطر و تسلی افراد حاضر در مراسم شوند. قدرت شمع در آرامش بخشیدن به افراد باعث شده است که امروزه از آن برای چنین مراسم هایی زیاد استفاده شود. همین موضوع باعث شده است که کاربرد شمع چیست بسیار فراتر شود.

شمع چیست کاربرد

معنی هر رنگ شمع چیست؟

شاید بهتر است بدانیم که هر رنگ از شمع می تواند معنی متفاوتی را در ذهن خواننده ایجاد کند و به همین دلیل بهتر است در مراسم ها و مهمانی های خاص از رنگ هایی استفاده کنیم که حس و حال متناسب با همان شرایط را منتقل کنند. این مورد به خصوص در مراسم و آیین های مذهبی بسیار حائز اهمیت است.  در ادامه ما مهترین ویژگی که هر رنگ شمع دارد را به شما خواهیم گفت.

 • رنگ سفید: سفید رایج ترین رنگ در بین شمع ها از گذشته تا الان می باشد. این رنگ نماینده پاکی و آرامش می باشد. در نتیجه از این رنگ شمع برای آرامش بخشی در یک محیط استفاده کنید. در آیین های معنوی شمع سفید به عنوان نماد پاکی استفاده می شود.
 • شمع سیاه: این رنگ شمع برای جذب انرژی های منفی و آرامش بخشیدن به روح شما استفاده می شود. اگر در روز خود لحظات پرتنشی داشتید شمع سیاه می تواند احساس آرامش را به شما هدیه دهد.
 • شمع قرمز: رنگ قرمز نماد عشق و اشتیاق و تحریک کننده جنسی می باشد. شما می توانید با این رنگ شمع انرژی خود را افزایش دهید.
 • شمع زرد: این رنگ شمع باعث خون گرمی و افزایش ارتباط شما می شود. این رنگ شادی بخش بوده و انرژی های منفی را دور می کند. 
 • شمع سبز: این رنگ نماد شفابخشی است و باعث گسترش روزی شما می شود. این رنگ شمع با ایجاد آرامش، باعث می شود تا احساس بهتری در ارتباط با افراد داشته باشد.
 • رنگ نارنجی: این رنگ نشان دهنده اشتیاق است. شمع نارنجی باعث سرزندگی و خلاقیت شما در انجام کارهای روزمره می شود.
 • شمع آبی: با شمع ابی می توانید آرامش و خونسردی خود را بهتر حفظ کنید. در هنگامی که نیاز به تمرکز بیشتر دارید این شمع می تواند به شما خیلی کمک کند.

نحوه ساخت شمع

شاید حالا که دانستیم انواع شمع چیست، دوست داشته باشید علاوه بر مدل های بسیار متنوعی از شمع که در بازار وجود دارد، شمع را مطابق با سلیقه خود بسازید. هم چنین شمع سازی یکی از مهارت هایی است که شما می توانید با کمک آن در منزل کسب درآمد کنید. از آنجایی که این کار یک فرایند خیلی ساده است، در نتیجه می توانید به راحتی آن را در منزل خود انجام دهید. 

برای ساخت شمع شما به تجهیزات خیلی حرفه ای نیازی ندارید، به همین دلیل می توانید آن را در خانه هم انجام دهید. فقط نیاز است با کمی تجربه مهارت خود را افزایش دهید. پیشنهاد ما به شما این است که این مراحل را مطابق با مقاله شمع سازی به طور دقیق انجام دهید. هم چنین در سایر مقالات نحوه ساخت سایر مدل های شمع را به شما آموزش داده ایم. شاید بعد از کمی مهارت دوست داشته باشید تا مدل های متنوع تری از شمع را خودتان در منزل بسازید.

شمع چیست ساخت

اسنافر شمع

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که در هنگام خاموش کردن شمع شعله آن به راحتی خاموش نشده باشد یا اینکه دود زیادی از آن خارج شده باشد. اکثر افراد در هنگام خاموش کردن شمع از فوت کردن استفاده می کنند که علاوه بر ایجاد دود ممکن است خطراتی داشته باشد. در نتیجه بسیار مهم است که شمع را به درستی خاموش کنید. این مورد به خصوص در شمع های عطری بسیار مهم است. در مقاله استفاده صحیح از شمع مهترین نکات را در اینباره به شما گفته ایم. اما شاید شما هم نمیدانید که اسنافر شمع چیست.

شما با کمک اسنفار می توانید شعله شمع را به راحتی و بدون دردسر خاموش کنید. استفاده از اسنافر باعث می شود که علاوه بر افزایش طول عمر شمع، دیگر نگران دود کردن و از بین رفتن رایحه شمع نباشید. در فروشگاه ناچو اسنافر با قیمت بسیار مناسب را می توانید تهیه کنید.

جمع بندی

امیدواریم مطالب گفته شده به شما در پاسخ شمع چیست کمک کننده باشد. اکنون شما می دانید انواع شمع چیست و می توانید بهترین شمع مد نظر خود را از فروشگاه ناچو تهیه کنید. این اطلاعات کامل می تواند به شما در خرید یک شمع مناسب کمک کننده باشد. با خواندن این مقاله می توانید از رایحه مد نظر خود برای بهبود حال خودتان نیز بهره بگیرید. اما اگر نمی دانید چه رایحه ای بیشتر برای شما دلنشین است می توانید از پکیج تست شمع عطری ناچو استفاده کنید. با خرید این پکیج شما با هزینه کم می توانید رایحه های مختلف را تست کنید و سپس رایحه مدنظر خود را در انواع لیوانی یا جار سفارش دهید.

۴.۴/۵ - (۵ امتیاز)

2 دیدگاه در “شمع چیست ؛ ۰ تا ۱۰۰ همه چیز درباره شمع اینجاست

 1. آرمین گفت:

  سلام یک موضوع درباره شمع رو از قلم انداختید، چرا شمع بعضی مواقع جرقه میزنید و جهت اطلاع بگم ربطی به فیتیله یا پارافین شمع ندارد، اگه میشه این رو برای من روشن کنید

  1. nachoart گفت:

   سلام ممنون از توجهتون
   لطفا توضیح بیشتری درمورد سوال ارایه بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *