نوشتن هدف در نتورک (مراحل نوشتن لیست جهت موفقیت)

نحوه هدف گذاری صحیح در نتورک

برای اینکه بتوانید در بازاریابی شبکه‌ای موفق عمل کنید باید ابتدا با نحوه صحیح نوشتن هدف در نتورک آشنا باشید. به نظر برایان تریسی در کتاب هدف، وقتی اهداف شبکه‌ای واضح و هدفمند را تعیین کنید، خیلی ساده تر می‌توانید به اهدافتان برسید. مطمئن باشید جهتی که در آن حرکت می‌کنید خیلی مهم‌تر از سرعت حرکت است؛ پس اهداف مهمی با بیشترین تاثیر بر زندگی را برای موفقیتتان انتخاب کنید.
قصد ما از نوشتن این مطلب، ارائه راهنمای گام‌به‌گام برای هدف‌گذاری در بازاریابی شبکه‌ای است.

 

نحوه نوشتن لیست اهداف در نتورک

 

نحوه نوشتن لیست اهداف در نتورک

نحوه نوشتن لیست اهداف در نتورک نیازمند انجام مراحلی است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. اما شما در ابتدا باید بدانید که اهداف شبکه چیست و به چند دسته تقسیم می‌شود. اهداف شبکه اهداف خاصی هستند که افراد برای خود تعیین می‌کنند تا برای رسیدن به آن‌ها ارتباطات حرفه‌ای و شخصی خود را به‌صورت استراتژیک گسترش دهند. این هدف‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 اهداف کوتاه‌مدت

اقدامات فوری که می‌توانید برای گسترش شبکه خود در یک دوره کوتاه‌مدت به‌عنوان‌مثال ۱ تا ۳ ماهه انجام دهید، جزو اهداف و اقدامات کوتاه‌مدت هستند. به‌عنوان‌مثال اگر می‌خواهید در یک شرکت استخدام شوید یا با یک فرد خاص ارتباط برقرار کنید، می‌توانید آن را جزو اهداف کوتاه‌مدت خود قرار دهید و با تودولیست بصورت روزانه پیگیری کنید.

 اهداف میان‌مدت

ایجاد روابط قوی با ارتباطات خود و گسترش شبکه در یک دوره یک یا چندساله، جزو اهداف میان‌مدت است. به‌عنوان‌مثال وقتی‌که شما می‌خواهید در یک جامعه یا یک شبکه اجتماعی مانند LinkedIn حضور طولانی‌مدتی داشته باشید، این جزو اهداف میان‌مدت شما محسوب می‌شود.

اهداف درازمدت

زمانی که شما به فکر ایجاد یک سبک جدید در زندگی خود هستید و می‌خواهید ارتباطات گسترده و پایدارتری را با دیگران برقرار کنید، این هدف یک هدف درازمدت است. به‌عنوان‌مثال اگر می‌خواهید یک کسب‌وکار جدید راه‌اندازی کنید یا به‌عنوان رهبر فکری شروع به فعالیت کنید، باید روی اهداف درازمدت شبکه خود تمرکز کنید.

 

مراحل نوشتن اهداف در بازاریابی شبکه‌ای

 

مراحل نوشتن اهداف در بازاریابی شبکه‌ای

مراحل نوشتن اهداف در بازاریابی شبکه‌ای باید به درستی رعایت شود و شامل هدف‌گذاری، ارزیابی و شناسایی اهداف به‌صورت واقع‌بینانه، تعیین اهداف شفاف و واضح می‌شود. تقسیم اهداف بزرگ‌تر به اهداف کوچک‌تر، شناسایی موانع احتمالی و پیدا کردن راهکار برای برطرف کردن آن‌ها و برنامه‌ریزی در یک بازه زمانی خاص نیز جزو مراحل بعدی هستند. درج اهداف برای پیگیری بهتر و توسعه فردی اصولی در پلنر یقینا پیشنهاد می شود.

 

در مورد اهداف شخصی خود فکر کنید.

پیش از اینکه اقدام به تعیین هدف کنید، ابتدا به این موضوع فکر کنید که چرا می‌خواهید با افراد جدید ملاقات کنید. اهداف شغلی فعلی، مهارت‌هایی که دارید و آنچه می‌خواهید یاد بگیرید را در نظر بگیرید. شما باید بدانید اهداف زندگی شخصی شما چیست (رسالت فردی) و شبکه‌سازی چگونه روی آن‌ها تأثیر می‌گذارد.

در اصل باید با چرا شروع کنید تا ببینید در حال حاضر چه کسی هستید؟ می‌خواهید به چه کسی تبدیل شوید و شبکه‌سازی چگونه در رسیدن به هدفتان به شما کمک می‌کند؟ پس از درک کلی اهدافی که دارید، خواهید فهمید که برای چه چیزی تلاش باید کرد.

 

اولویت‌های شبکه خود را مشخص کنید.

اکنون‌که می‌دانید چه می‌خواهید و قرار است از طریق نتورک چه چیزی را به دست بیاورید، باید این سؤالات را مطرح کنید.

من از شبکه خود چه می‌خواهم؟

آیا من شغلی جدید، مهارت‌های جدید یا سرمایه‌گذاران جدید می‌خواهم؟

برای رسیدن به‌جایی که می‌خواهم بروم بر روی چه چیزهایی باید تمرکز کنم؟

چه نوع روابطی را می‌خواهم؟

حاضرم چقدر برای شبکه انرژی و وقت بگذارم؟

هدف من در کوتاه‌مدت و بلندمدت چیست؟

با پاسخ دادن به این سؤال‌ها آنچه واقعاً از نتورک می‌خواهید را درک می‌کنید. بهتر است پاسخ‌ها را روی یک تکه کاغذ بنویسید و آن‌ها را به‌عنوان هدف تعیین کنید.

 

نحوه هدف گذاری صحیح در نتورک

 

لیست مخاطبین فعلی خود را مرور کنید.

اگر در بازاریابی شبکه‌ای فعالیت می‌کنید به احتمال زیاد شبکه‌ای از اتصالات ایجادشده و افراد مختلف دوروبرتان دارید. بهتر است مخاطبین فعلی خودتان را مرور کنید تا متوجه شوید که کدام‌یک از مخاطبین برای شما مفیدتر هستند و تمرکزتان را روی آن‌ها قرار دهید. به این صورت می‌توانید با افرادی که سودی برای شما ندارند و با اهداف شما همسو نیستند، قطع ارتباط کنید. (اصل پارتو را مدنظر قرار دهید)

 

فهرستی از افرادی که ما می‌خواهید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید، بسازید.

ایجاد یک لیست از افرادی که می‌خواهید با آن‌ها ارتباط داشته باشید، بسیار سودمند است؛ به‌خصوص اگر آن‌ها درزمینهٔ کاری خود متخصص باشند. ۳ تا ۵ شخصیت را برای شبکه خود انتخاب کرده، در دفترچه اهداف نوشته و روی آن‌ها تمرکز کنید.

 

یک هدف خاص تعیین کنید.

داشتن یک هدف خاص بسیار عالی است. اگر هدف شما این باشد که تا پایان ماه با ۱۰ رهبر در جایگاه خود ارتباط برقرار کنید، این هدف قابل‌اندازه‌گیری است. زیرا شما می‌توانید برنامه‌ریزی کنید تا به‌صورت روزانه با چند نفر ارتباط برقرار کنید و برای دستیابی به اهدافتان یک استراتژی تعیین کنید.

 

معیارهایی برای اهداف سالانه، ماهانه و هفتگی خود در نظر بگیرید و روی آن‌ها تمرکز کنید.

برای دستیابی به اهدافتان، عادت‌های روزانه یا هفتگی تعیین کنید. به‌عنوان‌مثال هرروز با ۱۰ نفر ارتباط برقرار کنید. هرروز به ۱۵ نفر پیام بدهید و یا هرماه در یک رویداد شبکه شرکت کنید.

 

مرحله آخر عمل و پیگیری

حالا که همه‌چیز را تنظیم کرده‌اید و ابزارهای مناسبی را در اختیار دارید، دیگر می‌دانید چه‌کاری باید انجام دهید. پس وقت اقدام فرا رسیده است. ابتدا از انجام کارهای کوچک شروع کنید و آن‌ها را به یک عادت تبدیل کنید. در طول روز یا هفته به کارهایی که انجام داده‌اید، بیندیشید و ببینید کدام‌یک از وظایف را به‌درستی انجام داده‌اید.

 

نحوه نوشتن خواسته‌ها در قانون جذب

 

نحوه هدف‌گذاری صحیح در نتورک

مهم‌ترین فعالیت در بازاریابی شبکه‌ای، نحوه هدف‌گذاری صحیح در نتورک است. زمانی که شما در کسب‌وکارتان هدف‌گذاری موفقی داشته باشید و برای قدم گذاشتن در راه یک تصمیم جدی بگیرید، می‌توانید موفق شوید. دستیابی به هدف شبکه کار آسانی نیست و نیاز به زمان فداکاری و کار سخت زیادی دارد.

 

نحوه نوشتن خواسته‌ها در قانون جذب

درست است که نوشتن معجزه می‌کند اما نحوه نوشتن خواسته‌ها در قانون جذب هم اهمیت دارد. بهتر است حالا که یک هدف مشخص مثلاً خریدن خانه را در ذهنتان دارید، خیلی واضح و شفاف خواسته‌تان را بنویسید. به‌جای اینکه بنویسید یک خانه ویلایی و مجلل می‌خواهم، بهتر است تمام جزئیات خانه ازجمله رنگ دیوارهای آن، زیربنای خانه، تعداد اتاق ها و محل پارک ماشین و سایر جزئیات را بنویسید و آن را در ذهنتان تجسم کنید. قانون جذب جادو می‌کند و امکان رسیدن شما به خواسته‌تان را افزایش می‌دهد!

 

نحوه نوشتن خواسته‌ها از کائنات

 

نحوه نوشتن خواسته‌ها از کائنات

نحوه نوشتن خواسته‌ها از کائنات موضوعی است که در این قسمت به آن می‌پردازیم. درواقع یکی از راه‌های رسیدن به آرزوها نوشتن آن‌ها است. وقتی‌که آن‌ها را بنویسید و این کار را مرتب تکرار کنید، متوجه می‌شوید که راه‌های زیادی برای رسیدن به اهداف شما وجود دارد. به این صورت برای کائنات درخواستتان را ارسال می‌کنید و با ارسال ارتعاش‌های خواسته‌تان به سمت اهدافی که دارید، پیش می‌روید. نکته مهم برای نوشتن خواسته‌ها از کائنات، توجه به احساساتتان و حرکت به سمت هدف است. به نظر کوین ترودو، اگر احساس خوبی داشته باشید و مطمئن باشید که به هدفتان می‌رسید، حتما نتیجه‌بخش خواهد بود.

 

کلام پایانی

شبکه‌سازی مهارتی است که یادگیری و متخصص شدن در آن به زمان زیادی نیاز دارد. بنابراین باید درباره نوشتن هدف در نتورک، مراحل آن و چگونگی نوشتن خواسته‌ها اطلاعات کافی داشته باشید. شما باید بدانید چگونه اهداف خود را تعیین کنید و به این نکته آگاه باشید که تعیین اهداف شبکه می‌تواند شما را در مسیر  دستیابی به اهدافتان نگه دارد.
مطالعه کتاب های اندرو تیت، ناپلئون هیل و دکتر جو دیسپنزا را حتما در دستور کار خود قرار دهید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
دریافت سفارش در تهران با پیک موتوری زیر 5 ساعت! ارسال پستی رایگان کل کشور بالای ۴۰۰ تومان | ۰۲۱۲۲۱۸۷۴۰۲ - ۰۹۳۰۲۲۲۰۷۴۷