آموزش طراحی و ساخت پلنر سفارشی؛ راهنمای گام به گام عملی

آموزش طراحی و ساخت پلنر شخصی

با درست کردن پلنر این امکان برایتان فراهم می شود تا بر اساس علاقه ها و عادت هایی که دارید، ساختار درستی را برای برنامه خود داشته باشید. پلنر سفارشی ابزاری بسیار مفید برای مدیریت صحیح برنامه های روزمره شما است. در بین پلنرهای آماده، پیدا کردن پلنری که متناسب با برنامه های روزانه شما باشد، کار دشواری است. در حالی که سفارشی سازی پلنر کار بسیار آسانی می باشد و با داشتن ابزارهای ساده زیر می توانید، طراحی و ساخت پلنر شخصی خود را به راحتی انجام دهید:

 • خودکار
 • مداد
 • کاغذ
 • خط کش

 

آموزش طراحی و ساخت پلنر با روشی ساده

 

آموزش طراحی و ساخت پلنر با روشی ساده

پلنر ساخته شده خودتان، نشان دهنده سبک شخصی شما در راه رسیدن به اهدافتان می باشد و به صورت اختصاصی برای برنامه های روزمره شما طراحی و ساخته شده است. به طوری که می توانید به صورت سازماندهی شده کارهای روزانه خود را در پلنر روزانه انجام دهید. بدون شک همه ما دوست داریم دفتر شخصی خودمان را داشته باشیم. اینکه برای کارهای روزانه برنامه ریزی داشته باشیم و بدانیم که چگونه قرار است، روزمان را بگذرانیم یا اینکه در هفته و ماه های آینده چه برنامه هایی داریم. به همین دلیل در ادامه نحوه درست کردن دفتر پلنر را آموزش خواهیم داد. اگر شما هم قصد طراحی و ساخت پلنر شخصی خود را دارید، با ما همراه باشید.

 

آموزش ساخت پلنر

برای درست کردن پلنر روزانه، هفتگی و ماهانه کافی است، مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله اول

یک جلد زیبا برای پلنر خود در نظر بگیرید. شما می توانید از یک کلاسور و یا یک دفتر برای پلنر خود استفاده کنید.

 

 

مرحله دوم

یک بازه زمانی برای برنامه ریزی خود در نظر بگیرید و پلنر خود را با برنامه های روزانه، هفتگی و ماهانه خود شخصی سازی کنید. به عنوان مثال شما می توانید، از فروردین تا شهریور ۱۴۰۲ یک پلنر شخصی برای یک موضوع خاص بسازید. بنابراین، اولین ماه دفتر شما فروردین و آخرین ماه آن شهریور است. در این بازه زمانی باید برنامه ریزی برای زمان های کوتاه تری مانند جداول هفتگی و روزانه در صفحه های جدا رسم کنید.

 

آموزش طراحی و ساخت پلنر

 

مرحله سوم

برای هر کدام از هفته ها در پلنر خود یک برچسب ویژه انتخاب نمایید. در اولین صفحه پلنر یک تقویم هفتگی ترسیم کنید. به طوری که در تقویم شما ستون های عمودی با خانه های زیاد برای درج برنامه زمان بندی روزانه شما باشد. سپس، با پایان یافتن هر هفته بعد از عملی کردن برنامه های آن هفته، صفحه را به بخش انتهایی پلنر انتقال دهید تا با باز کردن دفتر با صفحه برنامه ریزی همان روز و هفته جاری خود روبرو شوید. همچنین، می توانید به راحتی به صفحه های هفته های قبل نیز دسترسی داشته باشید.

 

مرحله چهارم

تقویم تان را برای طرح ویژه خود طراحی کرده و بسازید. در صفحه بعدی باید تقویم ماهانه خود را طراحی نمایید. در تقویم ماهانه می توانید، برنامه های مهم شخصی و رویدادهای ویژه خود را درج نمایید و یک دید کلی درباره برنامه های ماه جاری خود داشته باشید. صفحه ماهانه شما نیز باید قابل انتقال به بخش پایانی پلنر باشد.

 

 

مرحله پنجم

برگه های بیشتری برای یادداشت به پلنر خود اضافه نمایید. در سه صفحه بعدی باید برگه های زیر را تعبیه نمایید:

 • برگه های یادداشت برای درج لیست کارهایی که قرار است انجام دهید.
 • لیست خرید
 • یادداشت موارد ضروری

به همین سادگی شما می توانید، پلنر شخصی خود را بسازید و از داشتن آن لذت ببرید.
پیشنهاد می شود ویدیوهای تهیه شده در ناچو رو در آپارات حتما ببینید!

 

 

ایده طراحی پلنر روزانه

برای طراحی دفتر پلنر باید بدانید، قرار است چه کارهایی را به طور روزانه انجام دهید؟ برای دریافتن این موضوع باید یک چک لیست از کارهایی که باید در هر روز انجام دهید را ایجاد نمایید. می توانید، فعالیت های روزانه خود را به چند قسمت تقسیم کنید. یکی از تقسیم بندی های شما این است که کارهای روزانه خود را به دو قسمت زیر تقسیم کنید:

 • کارهایی که باید انجام بدهم.
 • کارهایی که دوست دارم انجام بدهم.

 

کارهای روزانه خود را با ضربدر یا ستاره علامت گذاری کنید و در صورت عملی شدن هر یک از آن ها، آن را تیک بزنید. برنامه ریزی روزانه شما می تواند، تنها فعالیت های کوتاه مدت شما را شامل شود و یا چشم انداز بلند تری داشته باشد و کارهایی که قرار است در هفته، ماه و یا سال جاری انجام دهید را شامل شود. به عنوان مثال ممکن است، قصد داشته باشید تا در دراز مدت زبان انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید. این برنامه جزو اهداف یک ساله شما خواهد بود. بنابراین، باید این برنامه بلند مدت را به بخش های کوچکتر زیر تقسیم کنید:

 • شش ماهه
 • سه ماهه
 • ماهانه
 • هفتگی
 • روزانه

 

آموزش طراحی و ساخت پلنر در خانه

 

ثبت عادات در آموزش طراحی و ساخت پلنر

اگر مایلید که یک عادت جدید به عادات خود اضافه کنید و یا یک عادت بد را ترک کنید، این بخش متعلق به شما است. در صورتی که این قسمت مهم ترین قسمتی است که در پلنر روزانه مد نظر شما است، پیشنهاد می کنیم از دفترهای نقطه ای استفاده کنید. به این دلیل که با استفاده از دفتر های نقطه ای می توانید، جدول کشی را آسان تر انجام دهید.

ترک عادت یا ایجاد یک عادت جدید نیاز به یک مسیر مداوم دارد. بنابراین، باید فضای کافی برای بازه زمانی مورد نظرتان گذاشته باشید. روزهایی که به قولتان عمل کرده اید را رنگ کنید و روزهایی که برنامه خود را عملی نکردید را سفید بگذارید. در پایان هر ماه یا هر هفته با استفاده از این هبیت ترکر، ارزیابی دقیقی در مورد طرز برخورد با عادت خود خواهید داشت.

برای کنترل کردن یک عادت نیز باید یک جدول هفتگی رسم کنید. عادت هایی که قرار است کنترل شود را در ستون کناری درج نمایید و روزهای هفته را در قسمت بالا یادداشت کنید. تعداد تکرار یک کار در هفته را یادداشت کنید. سپس، زمانی که به آن عمل کردید را علامت گذاری نمایید.

 

بخش ایده ها در آموزش طراحی پلنر

این قسمت معمولا برای اکثر افراد حیاتی است. به این دلیل که یک ایده ساده ممکن است، دنیا را عوض کند. در یک قسمت از دفترچه ایده های خود را بنویسید. ایده های خود را با رنگ و یا اشکال مختلف یادداشت کنید تا فراموش نشوند. اگر یکی از ایده هایتان جنبه عملی شدن داشت، به سرعت آن را به کارهای کوچکتر تفکیک نمایید و در پلنر روزانه خود قرار دهید.

 

آموزش دیزاین کردن پلنر

 

شکرگزاری در طراحی و ساخت پلنر

معمولا، اکثر افراد نمی دانند که چقدر خوشبختند و هنگامی که چیزی را از دست می دهند تازه متوجه آن می شوند. برای لذت بردن از اوقات خوش خود حتما یک بخش شکرگزاری در پلنر روزانه خود بگنجانید.

 

ثبت حال در طراحی و ساخت پلنر

شما می توانید در پلنر روزانه خود روزهایی که شاد، غمگین و یا دارای شرایط خاص هستید را یادداشت کنید و اصطلاحا دارای یک مود ترکر حرفه ای باشید. برای این کار می توانید از یک جدول ساده استفاده کنید و با رنگ آمیزی احوالات خود را یادداشت نمایید و تنها با نگاه کردن به جدول متوجه احوالات خود در طول ماه شوید. همچنین می توانید، پی ببرید که چه عواملی باعث تشدید استرس و یا فشار روحی شما می شوند و یا به چه کارهایی علاقه مند هستید و به این کارها برای داشتن حال خوب خود نیاز دارید.

انواع لیست ها در آموزش طراحی و ساخت پلنر

لیست های مختلف زیر را در پلنر شخصی خود یادداشت کنید:

 • لیست خرید
 • لیست کتاب هایی که قرار است، بخوانید.
 • لیست فیلم های که قرار است، ببینید.
 • لیست کارهایی که قرار است، انجام دهید.

به همین سادگی شما می توانید، پلنر شخصی خود را بسازید.

در فروشگاه ناچو نیز می توانید مدل های بسیار متنوعی از دفتر را برای خود انتخاب کنید. فروشگاه ناچو بزرگترین فروشگاه دفتر کشور می باشد و همین موضوع باعث می شود تا با خیال راحت بتوانید تمام دفترهای مورد نیاز خود را تهیه کنید.

هم چنین فروشگاه ناچو دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد و پرداخت اینترنتی شما از طریق درگاه های رسمی بانک های دولتی انجام می گیرید. در نتیجه تضمین خرید اینترنتی شما نیز توسط بانک های دولتی انجام می شود.

 

این بار نوبت شماست!
آیا سوالی در ذهن خود دارید که کارسناسان متخصص ناچو دوست داشته باشید به آن پاسخ دهند؟
همین الان توی قسمت نظرات یادداشت کن تا خیلی سریع جوابش رو بگیری.

۱/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
دریافت سفارش در تهران با پیک موتوری زیر 5 ساعت! ارسال پستی رایگان کل کشور بالای ۴۰۰ تومان | ۰۲۱۲۲۱۸۷۴۰۲